andrea zelinkova

Andrea Zelinková

Čomu sa venujem

Tanec tvorí súčasť môjho života už viac ako dve desaťročia a venujem sa mu z celého srdca.  Ako lektorka, choreografka a tanečnica. Žijem tancom, tancujem životom.

  • Víťazka prestížnej tanečnej súťaže German Open v Stuttgarte
  • Tanečnica v svetoznámej tanečnej divadelnej show Burn the floor (Londýn, USA…)
  • Tanečnica divadelného predstavenia Just dance – Dobrý večer Broadway
  • Dvojnasobná Majsterka Lotyšska v latinskoamerických tancoch
  • Dvakrát finalistka Svetového pohára
  • Od roku 2017 majiteľka tanečnej školy Poďme spolu tancovať
Tanec tvorí súčasť môjho života už viac ako dve desaťročia a venujem sa mu z celého srdca.  Ako lektorka, choreografka a tanečnica. Žijem tancom, tancujem životom.
K tancu som sa dostala v prvej triede na základnej škole – ako k voľnočasovej aktivite. Postupne som však prepadla vášnivým rytmom, energii a pohybu. Netrvalo dlho a prišli prvé tanečné súťaže a postupne aj prvé úspechy. Tanec je však šport tímový, presnejšie povedané párový, a ja som takisto zistila, že nájsť vhodného partnera, ktorý by ku mne ladil vekovo aj výkonnostne, bolo v určitom období problém. Preto som vo svojich 13 rokoch začala tancovať za kategóriu dospelých, kde sa mi spolu so svojím vtedajším partnerom podarilo vytancovať si finále majstrovstiev Slovenska v roku 2003.

 

Neskôr sa nám s tanečníkom Tomášom Antálkom  podarilo vytancovať si titul vicemajstrov Slovenska za rok 2004 a majstrov Slovenska v kategórii Mládež za rok 2005. O rok neskôr sa moje tanečné pôsobenie na Slovensku na istý čas skončilo, nie však moja tanečná kariéra.

 

Koncom roka 2006 som sa presťahovala do Rigy, kde som si našla tanečného partnera a začala reprezentovať Lotyšsko. Počas svojho 2,5 ročného pôsobenia v tejto krajine sme si dvakrát vytancovali titul Majstrov Lotyšska v latinskoamerických tancoch, získali sme finálové umiestnenia na svetových pohárov (5. Miesto a 3. Miesto), boli sme v top 15. Majstrovstiev sveta a podarilo sa nám vyhrať jednu z najprestížnejších svetových súťaží – German Open v Stuttgarte v roku 2008.

V roku 2010 som sa stala súčasťou svetoznámej tanečnej divadelnej show Burn the floor, s ktorou som mala tú česť dva mesiace tancovať v divadle Shaftesbury v Londýnskom West –Ende a potom pokračovať na americkom turné, kde som sa však nešťastne zranila a ukončila svoje pôsobenie v tejto show.
V rokoch 2012 – 2013 som bola súčasťou slovenského divadelného predstavenia Just dance – Dobrý večer Broadway, na ktorom som sa podieľala ako tanečnica a choreografka. Predstavenie bolo hrané v divadle Nová scéna a neskôr i v Istropolise.
Deti a tanec

Ako lektorka sa venujem výučbe spoločenských tancov detí, mládeže a dospelých. Deti a pohyb k sebe neoddeliteľne patria. Tanec prospieva k rozvíjaniu ich koordinácie, ladnosti pohybu, hudobného sluchu, ako aj schopnosti spolupracovať a vhodne sa správať k opačnému pohlaviu.  Deti objavujú svoj zápal pre tanec, hudbu, možnosť realizovať sa, rozvíjať a tešiť z pohybu.

Tanec v dospelom veku

U dospelých ide najmä o spoločnú, partnerskú aktivitu, ktorá prepája zábavu a pohyb. Partneri majú možnosť tráviť spoločný čas aktívnou formou plnou zážitkov, dôvery a emócií. Pri pohybe sa vyplavuje množstvo endorfínov, ktoré zlepšujú náladu a nenásilnou formou sa precvičí celé telo.

Páni sa naučia, ako viesť svoju partnerku, ako byť pri tanci pravým gentlemanom. Dámy sa zasa naučia, ako sa elegantne hýbať, byť okrasou páru a dôverovať svojmu partnerovi.

Či už ide o tanec ako voľnočasovú aktivitu, prípravu na svadbu či ples, preferujem osobitý prístup, ideálne formou individuálnych lekcií alebo menších skupín.

Svojich klientov neučím len tanečné kroky, ale rada odovzdávam aj emócie jednotlivých tancov, učím ich, ako z páru vytvoriť celok, ako sa vznášať po parkete a mať z tanca radosť.

Spoločenské tance sú všeobecne využiteľné na rôznych spoločenských akciách. Základy tancov ako waltz, valčík či tango, z vás určite spravia kráľa/kráľovnú tanečného parketu na každej spoločenskej akcii a v očiach opačného pohlavia 🙂

Trénerské skúsenosti

Už niekoľko rokov sa venujem výučbe spoločenských tancov detí a dospelých a som držiteľkou osvedčenia trénera 1. Triedy.

Za tento čas sa mojich hodín zúčastnilo niekoľko stoviek detí a dospelých. Rada odovzdávam svoje tanečné skúsenosti, znalosti a vášeň pre tanec či už súťažným párom alebo ľuďom, ktorí majú záujem zdokonaliť svoje pohybové schopnosti a naučiť sa niečo nové.

Tanec nie sú len kroky, ktoré je potrebné sa naučiť, ale najmä emócie, šarm, partnerský kontakt a dôvera, zábava, elegancia a radosť.

Vášeň, šarm, radosť, zábava...tanec nie sú len kroky, ktoré je potrebné sa naučiť. Tanec je elegancia, partnerský kontakt... dôvera.