Tak teda začíname…

Nastúpené, športovo oblečené, popíjame na recepcii rannú kávičku. Je krátko pred deviatou. Mali by sme cvičiť nalačno, avšak kávičková seánsa a drobné klebety bežných dní sa predsa nemôžu odsunúť na neskôr. Mohli by sme na ne zabudnúť a to by bola strašná škoda.

Joga

Jogamatky už čakajú v sále, kým sa na ne zvalíme. Ups, ležať určite nebudeme. Joga s Adelou sa rozhodne nepodobá na
žiadnu relaxáciu, meditáciu, či dýchacie cvičenie. Jedine, že to všetko začleníme do pohybu. Tradičná forma jogy strieda pomalé aj rýchle teplo, pričom sa celkom slušne zapotíme a zapojíme aj svaly, o ktorých ani nevieme. Intenzívne naťahovanie s posilňovaním a hlbokým bránicovým dýchaním sa na relaxáciu nepodobá.

Intensive tréning

Po hodine sa každá meriame s Kyrou na váhe.Čísla sú prísne utajené, počíta nám BMI, bazálny metabolizmus, aj podiel tuku a svalov v tele. Interpretácia výsledkov v jej podaní je ľahko pochopiteľná a
zrozumiteľná. Aby sme sa nenudili, dá nám aj polhodinový stredne náročný workout, kde si aj zaskáčeme, posilníme a vyhecujeme sa, čo nás prekvapí, koľko veľa zvládame. Rýchle zdravé občerstvenie poteší. Orech, uhorka, mrkva, hlodavce nám môžu závidieť.

Tvárová joga

Sme v polovici eventu. Presne tak akurát čas pre Zuzku s tvárovou jogou. Ono sa to až tak nezdá, ale svaly na tvári skutočne máme a pokiaľ nám vekom ochabujú, potrebujú posilku rovnako ako aj iné časti tela. Zuzka nám precvičuje oči, aj brady, či líca.

 

Tancečná latino hodina

Záver patrí latino dive Andrejke, majiteľke vynoveného tanečného a pohybového štúdia Poďme spolu tancovať, kde sa event odohráva.
Aďa je aspoň tak temperamentná ako salsa, ktorú nás učí, trpezlivo opakuje s nami otočky a twisty, hoci sa niektoré točíme ako na kolotoči a potíme už tretie kolo.

Keďže sa nám nechce lúčiť, dávame si spolu ešte obed v priľahlej reštike a potom ešte kávu a ešte stále sa máme o čom baviť. Z plánovaného poldňa, stráveného pohybom a dobrou náladou, sa stáva celý deň, rušíme plánované poobedňajšie aktivity a venujeme sa radšej spoločnému brainstormingu. Či chceme – nechceme, pohyb nám zobúdza mozog a začína produkovať ďalšie nápady. Je dokázané, že šport, pohyb, aktivita nabudí telo a presne to máme aj my.

Preto sa tešíme na 13.január, že aj vás nakazíme energiou a opäť zas urobíme niečo pre svoje krásne telo na spoločnom FitDay vol.2.

 

Fotky: Gabriela Teplická