Tanec patrí medzi obľúbené voľnočasové aktivity, avšak mohokrát si ani len neuvedomujeme, ako pozitívne vplýva na naše fyzické, ale aj psychické zdravie.

Podľa odborníkov, ľudia ktorí tancujú, lepšie znášajú stres, cítia sa štastnejší, majú lepšie držanie tela…

Aké sú výhody tanca?

  • Zlepšuje náladu a redukuje stres

Existuje viacero štúdií ktoré dokazujú, že vďaka tancu sa ľudia stávajú šťastnejšími, a to najmä vďaka vyplaveným endorfínom. Nie je to však len tým, vďaka pohybu spojeného s hudbou sa vytvára kombinácia, ktorá v ľuďoch vyvoláva pocit šťastia.

Tanec dokonca pomáha v boji proti depresii a redukuje stres. Na to je ideálny najmä partnerský tanec.

  • Zníženie hmotnosti a spevnenie svalstva

Tanec je aeróbna aktivita, čo znamená, že vďaka zvýšenej srdcovej frekvencii sa počas tanca spaľujú kalórie, zlepšuje fyzická kondícia, a to veľmi príjemným a nenásilným spôsobom. Vďaka novým pohybom, na ktoré mnohokrát telo nie je navyknuté a nutnosti správneho postavenia tela, precvičujú sa aj svaly na ktoré sa bežne zabúda.

  • Podporuje pamäť a koordináciu tela

Učením sa nových krokov, pohybov a tanečných choreografií, človek podporuje nielen koordináciu svojho tela, ale zdokonaľuje aj svoju pamäť.

  • Aktívna forma relaxu

Pre mnohých je tanec ideálnou formou relaxu. Tým, že vás núti sústrediť sa na kroky, rytmus a partnera, sa odreagujete od bežných denných a pracovných povinností.

 

Vyberte si tanečný kurz poďľa predstáv   alebo sa naučte tancovať doma vďaka Online tanečnému kurzu pre ženy .