Svadba sa väčšinou bez tanca nezaobíde.  Práve prvý svadobný tanec mladomanželov býva tým, na ktorý sa hostia najviac tešia. Budúci manželia z neho však majú najmä stres. O to viac, ak o sebe tvrdia, že sú tanečnými antitalentmi 🙂

Dlhoročné skúsenosti ma však presvedčili o tom, že svadobný tanec si vedia nakoniec užiť aj páry, ktoré prišli s požiadavkou – len niečo na rýchlo zbúchajme, nech to máme za sebou…. Chce to len správny prístup a výber tanca.

Svadobný tanec nemusí byť len komplikovaná choreografia na uletenú hudbu, ako mnohokrát vidíme na internete.

Dôležité podľa mňa je uvedomiť si, že je to naozaj prvý tanec, ktorý má daný pár možnosť zatancovať si ako mladomanželia. Ako muž a žena, manžel a manželka. A povedzme si úprimne, pri všetkom, čo sa počas svadobnej hostiny deje, je možno jediný. Cieľom je, aby si tú chvíľu užili, aby patrila im a vedeli si ju vychutnať.

Veľa párov sa bojí reakcií ostatných, čo bude, ak to nebude dokonalé, budú im vadiť šaty alebo niečo bude iné ako na tréningu. To sa veľmi jednoducho môže stať, avšak veľakrát je krása práve v nedokonalosti, v tom je tá ľudskosť. Dôležitá je radosť z tanca, ladnosť a emócia, ktorú odovzdajú – to si zapamätajú mladomanželia aj hostia.

Aký tanec zvoliť?

Prvý mladomanželský tanec nemusí byť len suchý valčík, alebo naopak prekombinovaná a komplikovaná choreografia.

Jednoduchý a pritom pekný tanec sa dá pripraviť takmer na akúkoľvek pesničku, ktorá pre daný pár niečo znamená alebo sa im páči. Najdôležitejšie podľa mňa je, aby boli spokojní mladomanželia. Choreografia má byť prispôsobená vkusu a schopnostiam páru, má to byť celé o nich.

Pre mňa je ideálnym riešením naučiť pár tancovať tanec, ktorý sa hodí na vybranú pesničku a obzvlášniť ho niekoľkými zaujímavými figúrami ako sú otočky, záklony…. Nie je nutné vyskladať choreografiu, ktorú sa pár naučí od začiatku do konca ako básničku. Veľakrát je párom sympatickejšie, keď naozaj daný tanec ovládajú. Naučia sa popritom, ako pán vedie svoju partnerku a dáma sa nechá viesť a majú možnosť tie dané prvky rôznym spôsobom pospájať. Samozrejme, že aj to chce tréning, ale opadáva stres z toho, že čo ak sa náhodou pomýlim, čo ak nestihnem začiatok a zvyšok tanca mi nebude sedieť” a ostáva priestor na radosť z tanca.

 

Neváhajte a dohodnite si lekcie svadobného tanca  alebo sa naučte tancovať svoj prvý tanec vďaka online kurzu.