Tanec je súčasťou takmer každej svadby. A teraz nemám na mysli len ten prvý, mladomanželský tanec. Svadobný tanec mladomanželov otvára svadobnú zábavu. Tradične nasleduje tanec s rodičmi, prvé tanečné kolo a pokračuje zábava do rána.

Každý, kto sa na svadbe zúčastnil vie, že zvládnuť celodenné aktivity, a potom pretancovať noc je krásne, ale náročné. Verím, že hlavne ženy mi dajú za pravdu, že zvládnuť dlhé hodiny v lodičkách alebo iných topánkach na opätku je náročné a častokrát aj bolestivé.

O tom by som vám vedela rozprávať z vlastných skúseností :).

Lodičky síce vyzerajú na nohe úžasne, ale nie sú stvorené na to, aby ste ich mali obuté celý deň a pretancovali v nich niekoľko hodín.

Existuje však spôsob, ako sa dá pretancovať noc v krásnych topánkach
a bez bolesti – odporúčam vyskúšať tanečné topánky. Existujú v rôznych prevedeniach a dokonca sa vyrábajú aj špeciálne svadobné tanečné topánky.

 

Výhodou tanečných topánok je ich komfort. Sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, majú mäkkú podrážku, ktorá tlmí nárazy pri tanci, a keďže ide o špeciálnu tanečnú obuv, sú prispôsobené na to, aby ste v nich mohli pretancovať dlhé hodiny. Taktiež  sa oveľa lepšie prispôsobujú chodidlu, ako klasická obuv a poskytujú väčšiu podporu klenby a chodidla.

Tanečné topánky, aj tie svadobné, si môžete vybrať  z rôznych farieb a materiálov, dokonca si viete vybrať aj výšku podpätku tak, aby vyhovovala vaším predstavám a cítili ste sa pohodlne.

Správne topánky dopomôžu k tomu, aby ste si celú  svadobnú zábavu užili bez bolesti a vytancovali sa do sýtosti. Samozrejme sú vhodné aj iné spoločenské udalosti ako sú plesy, bály či večierky.

A nezabudnite, že ak sa chcete pri tanci cítiť uvoľnene, príjemne a sebavedomo, lekcie tanca sú skvelým spôsobom ako to docieliť.

Tento článok vznikol v spolupráci s Latinky.sk